Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Nasze społeczne zaangażowanie realizujemy przede wszystkim poprzez wspieranie lokalnych społeczności oraz wydarzeń sportowo-rekreacyjnych.
scroll

Pracujemy globalnie Wspieramy lokalnie

Budowanie długofalowych relacji społeczno-biznesowych traktujemy jako ważny element wspólnej egzystencji.

Nasza firma jest świadoma nie tylko wpływu jaki posiadamy na otaczającą nas rzeczywistość, ale także tego, że nabyty potencjał należy wykorzystywać do realizacji wyższych celów społecznych, również tych niezwiązanych bezpośrednio z naszą działalnością.

Działalność charytatywna

W 2016 roku jako MKL BAU powołaliśmy do życia fundację na rzecz potrzebujących dzieci i ich rodzin. Zgodnie ze statutem, głównym zadaniem fundacji MKL Dzieciom jest działalność charytatywna, polegająca na pomocy rodzinom zmagającym się z ciężkimi chorobami dzieci, a także tym znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

Wierzymy, że nasza działalność biznesowa, zarówno krajowa jak i zagraniczna, kontakty z europejskimi korporacjami z sektora energetyki, a także zaangażowanie i troska o lokalne społeczności, zaowocują sukcesami w zbieraniu funduszy, które w rezultacie zostaną w całości przeznaczone na pomoc potrzebującym dzieciom.

Stefana Starzyńskiego 5, 08-110 Siedlce
696 047 737
NIP 821 264 81 87
KRS 0000641618
fundacja@mkl.pl

Działalność na rzecz społeczności lokalnych

Dbamy o promowanie działalności prospołecznej i charytatywnej. Wspieramy działania podejmowane w lokalnych szkołach oraz na siedleckim uniwersytecie, promujemy aktywność fizyczną oraz ochronę środowiska naturalnego. Dofinansowaliśmy zarówno siedleckie szkoły ponadpodstawowe pomagając w organizacji zjazdu absolwentów, zarówno w I LO im. B. Prusa jak i II LO im. Św. Królowej Jadwigi, jak również pomogliśmy finansowo zorganizować uroczystości Jubileuszu 100-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Siedlcach.

MKL jest również sponsorem zawodów sportowych takich jak:
- Siedleckie Czwartki Lekkoatletyczne organizowane przez Siedlecki Klub Sportowy FENIKS
- Otwarty Turniej Szachowy Karo Chess organizowany przez Akademia Nauk Stosowanych MAZOVIA
- zawody w układaniu kostki Rubika - Siedlce Open
- bieg ulicami miasta - Akademicka Dycha - organizowany przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach oraz lokalne stowarzyszenia sportowe
- triathlonowe zawody sportowe - Triathlon w Zimnej Wodzie

Upowszechnianie sportu i kultury fizycznej

MKL BAU był jednym z inicjatorów założenia oraz wciąż pozostaje sponsorem strategicznym siedleckiego stowarzyszenia triatlonowego. Triathlon Siedlce Club powstał na początku 2016 roku jako inicjatywa zawodników i pasjonatów chcących promować triathlon i zdrowy tryb życia w naszym regionie. Klub skupia w swoich szeregach dorosłych, młodzież i dzieci. Jest organizatorem zajęć sportowych: kolarsko – biegowych i pływackich. Członkowie klubu mają zapewnione plany treningowe, porady sprzętowe, kontrolę postępów, a przede wszystkim wspólne wyjazdy na zawody sportowe. Pomimo krótkiej działalności, Triathlon Siedlce Club może pochwalić się wieloma osiągnięciami w krajowych i międzynarodowych zawodach triathlonowych.

MKL SEMP Siedlce, czyli Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy Siedlce, jest kolejną organizacją wspieraną i sponsorowaną przez MKL BAU. Podstawowym celem Klubu jest upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, a w szczególności piłki nożnej, wśród dzieci i młodzieży.
Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy zrzesza aktualnie ponad czterystu adeptów sztuki piłkarskiej w różnym wieku - są to zarówno chłopcu jak i dziewczęta w wieku od 3 do 12 lat. Wychowawcy i trenerzy działający w Klubie zajmują się nauką i doskonaleniem elementów technicznych i taktycznych piłki nożnej, kształtowaniem prozdrowotnego trybu życia, profilaktyką uzależnień i propagowaniem aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież.

MKL BAU wspiera finansowo również Siedleckie Towarzystwo Hokejowe. Przekazane środki przeznaczane są zarówno na zakup sprzętu ochronnego dla dzieci w wieku 7-13 lat jak również opłacenie kosztów wyjazdów grupy seniorskiej na turnieje hokejowe rozgrywane w całym kraju. Klub skupia w swoich szeregach dorosłych, młodzież oraz dzieci. Celem Stowarzyszenia jest zaszczepienie w młodych ludziach zdrowego trybu życia oraz sportowej rywalizacji. STH jest też organizatorem zajęć sportowych dla najmłodszych mieszkańców Siedlec korzystających z miejskiego lodowiska. Pomimo krótkiego sezonu zimowego, hokej skupia wielu sympatyków i fanów tej pięknej dyscypliny sportu, która uczy pracy w zespole i kształtuje charakter.

Ochrona środowiska

W MKL BAU staramy się, aby nasza działalność w jak najmniejszym stopniu oddziaływała na otaczające nas środowisko naturalne. Dlatego też segregujemy odpady, a używanie detergentów w naszych miejscach pracy ograniczamy do koniecznego minimum. Redukujemy także ilość drukowanych dokumentów, skupiając się na wersjach elektronicznych. Do tego samego zachęcamy także naszych Klientów i Kontrahentów.
Każdy z naszych projektów prowadzony jest z uwzględnieniem przepisów środowiskowych właściwych dla miejsca budowy, z dużą dbałością o przyrodę, a także bezpieczeństwo i higienę pracy.

This site is registered on wpml.org as a development site.